O nas

Firma Techplast Sp.z o.o. jest producentem wysokociśnieniowych zbiorników kompozytowych IV generacji. Zbiorniki, dostępne na rynku krajowym i międzynarodowym pod marką SAFER® oparte zostały na linerze PET, wzmocnionym włóknem węglowym, szklanym oraz aramidowym.

Nasza historia

Nasza firma została założona w 2002 roku przez Adama Safernę. Proces produkcji zbiorników SAFER ® zapoczątkowany został wdmuchaniem preformy PET do gaśnicy stalowej. Pozwoliło to zauważyć nowe możliwości wykorzystania tego materiału w produkcji zbiorników. 

Dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich możliwe było opracowanie innowacyjnej technologii produkcyjnej.  Maszyny oraz oprogramowania wykorzystane w procesie produkcyjnym zostały zaprojektowane i stworzone według kryteriów określonych przez polskich specjalistów i projektantów. 

W 2010 roku zakończyliśmy badania uzyskaniem oficjalnego certyfikatu dla zbiornika o pojemności 6.8 L. W 2012 roku zostaliśmy docenieni na polu międzynarodowym otrzymując nagrodę „Kevlar Innovation Award 2012” za najciekawsze i nowatorskie zastosowanie włókna Kevlar ®. W związku z tym faktem w prasie fachowej na całym świecie ukazało się wiele artykułów poświęconych naszym zbiornikom. Dzięki temu wzbudziły one zainteresowanie wielu firm z różnych branż ze wszystkich niemal kontynentów.

W 2014 roku firma została przeniesiona z Kęt do Andrychowa zwiększając tym samym moce produkcyjne. 

Innowacyjność

Innowacyjność butli SAFER® polega na zredukowaniu wagi zbiornika o 65% w stosunku do butli stalowej. Efekt lekkości uzyskano dzięki wykorzystaniu linera PET oraz wysokiej jakości włókien węglowych i aramidowych (Kevlar®). Zastosowany liner PET cechuje się dużą barierowością oraz nie wchodzi w reakcję z przechowywanymi gazami, zapobiegając powstawaniu korozji, dzięki czemu przechowywane wewnątrz zbiornika gazy zachowują swoją czystość i są całkowicie bezpieczne dla użytkownika butli. 

Nasze produkty spełniają wymagania zarówno służb ratowniczych, jak i strażackich, idealnie sprawdzając się w akcjach. Lekkość zbiornika pozwala na szybkie i komfortowe poruszanie się użytkownika w terenie stanowiącym zagrożenie życia ratownika, a doskonała izolacja elektryczna butli daje ochronę przed porażeniem prądem. Materiały, z których wykonany został zbiornik, mają relatywnie niską przewodność cieplną, co pozwala na oddychanie chłodnym powietrzem przez długi czas.

Nasze plany

Współpracujemy z wieloma firmami działającymi prężnie na rynku europejskim oraz ogólnoświatowym. Eksportujemy nasze produkty m.in. do Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Hiszpanii, Włoch, Danii, Szwecji, Norwegii, Słowenii, Austrii, Turcji, Izraela, Brazylii, RPA i Malezji. Celem naszej firmy jest dalsza ekspansja na rynkach międzynarodowych, która doprowadzi do rozpowszechnienia zbiorników kompozytowych na całym świecie. 

Pamiętamy o środowisku

Staramy się dbać o środowisko naturalne, wykluczając w procesie produkcji zbiorników piece, prasy czy inne urządzenia, które mogą mieć na nie negatywny wpływ.

Ponadto dzięki niskiej wadze transport zbiorników może odbywać się bez zastosowania ciężkiego sprzętu, redukując tym samym zużycie źródeł wyczerpalnej energii.

Najważniejszy jest rozwój

Uczestniczymy również w szeregu programów wspierających innowacyjne polskie przedsiębiorstwa. Kilka lat temu przystąpiliśmy do projektu „Budowa linii wytwarzającej nowe nisko i wysokociśnieniowe zbiorniki kompozytowe IV generacji”, który jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Aby zapoznać się ze wszystkimi usługami naszej firmy i dowiedzieć się więcej o stosowanej przez nas technologii należy wejść na stronę http://www.safercylinders.net/ do podstron Produkty oraz Technologia.